Forum Młodych Chirurgów „Gdańskie Dni Sztuki Chirurgicznej” – Gdańsk, 5-6.10.2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym Forum Młodych Chirurgów „Gdańskie Dni Sztuki Chirurgicznej”, które odbędzie się w Klinice Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży w dniach 5-6.10.2016. Forum Młodych Chirurgów jest cykliczną, doroczną imprezą skierowaną przede wszystkim do osób młodych, szkolących się w chirurgii, oraz do krajowych ekspertow zainteresowanych poruszanymi tematami. Celem jest umożliwienie uczestnikom bezpośredniego spotkania, w niedużym gronie, z jednym ze światowej sławy chirurgów; z możliwością obserwowania operacji na żywo, zadawania pytań i brania udziału w dyskusji.

W tym roku Forum poświęcone zostało leczeniu chirurgicznemu porażenia nerwu twarzowego, czyli tzw. Reanimacji twarzy oraz wspolczesnym technikom rekonstrukcyjnym u dzieci w zakresie twarzy, Po roznego rodzaju zabiegach operacyjnych. Naszym gosciem i ekspertem bedzie pan profesor Peter C. Neligan  z Seattle w stanie Washington w USA. Prof. Neligan jest chirurgiem plastycznym i rekonstrukcyjnym oraz mikrochirurgiem, który po wielu latach pracy w Szpitalu Dziecięcym w Toronto w Kanadzie, w roku 2007 został powołany na stanowisko Profesora Chirurgii oraz Szefa Centrum Chirurgii Rekonstrukcyjnej Szpitala Uniwersyteckiego w Seattle. Jego główne zainteresowania dotyczą chirurgii płatowej, mikrochirurgii, reanimacji twarzy, leczenia chirurgicznego obrzęku limfatycznego i wskazań do przeszczepu twarzy. Jest to wybitny specjalista, który w ciągu swojej kariery napisał ponad 180 artykułów naukowych, 75 rozdziałów do książek, jak również był edytorem 10 książek. Jednocześnie, przy wszystkich swoich osiągnięciach, pozostaje skromnym człowiekiem, pełnym pasji i zaangażowania.

W programie 2-dniowego Sympozjum znajdą się wykłady dotyczące zasad i czasu kwalifikacji do leczenia w przypadkach porażenia nerwu twarzowego u dzieci,  stosowanych metod chirurgicznych oraz prezentacja osiąganych wyników, a takze technik rekonstrukcji twarzy stosowanych u dzieci. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć „na żywo” zabiegi przeniesienia wolnego płata mięśniowego z zespoleniem mikrochirurgicznym w wykonaniu Petera Neligana. A po części naukowej znajdzie się również okazja na spotkanie w mniej formalnych okolicznościach.

Zarezerwujcie sobie czas w dniach 5-6.10.2016 na wizytę w Gdańsku!

Koszt udziału w Sympozjum: 200,- zł   //   150,- zł członkowie PTCHD   //   100,- zł rezydenci

 

Opłata uczestnictwa obejmuje udział w Forum, dostęp do materiałów edukacyjnych oraz udział w roboczej kolacji dnia 5 października 2016 r.

 

Miejsce Sympozjum: Sala Wykładowa Szpitala Copernicus Klinika Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUMED Copernicus PL, Nowe Ogrody 1-6, 80-803 Gdańsk

 

Rejestracja: Formularz rejestracyjny jest w trakcie tworzenia. Wstępne zgłoszenie (imię I nazwisko, reprezentowany ośrodek, posiadana specjalizacja/poziom wyszkolenia, przynależnośc do Towarzystwa) prosimy przesłać na adres e-mail: pedsurg@gumed.edu.pl lub dwyrzyk@gumed.edu.pl

z serdecznymi pozdrowieniami i do zobaczenia

 

Piotr Czauderna

Kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży

Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Dariusz Wyrzykowski

Konsultant w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej

 

 

Dodaj komentarz