What are you looking for?

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Forum Młodych Chirurgów „Gdańskie Dni Sztuki Chirurgicznej”

Lokalizacja: Sala Wykładowa Muzeum II Wojny Światowej, Plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk

Data rozpoczęcia: 08-09-2017
Data zakończenia: 09-09-2017

Szanowni Państwo,

Jak co roku serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w  Forum Młodych Chirurgów „Gdańskie Dni Sztuki Chirurgicznej”, które odbędzie się Gdańsku w dniach 8 i 9.09.2017. Forum Młodych Chirurgów jest cykliczną imprezą skierowaną przede wszystkim do osób młodych, szkolących się w chirurgii, ale nie zapominamy także o doświadczonych chirurgach zainteresowanych poruszanymi tematami. Głównym celem naszych spotkań jest umożliwienie uczestnikom bezpośredniego nieskrępowanego spotkania i dyskusji, ze światowej sławy ekspertami chirurgami.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się we wspaniałym miejscu, które chcielibyśmy Państwu przedstawić, jakim jest nowopowstałe Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Myślę, że szansa odwiedzenia tego obiektu jest sama w sobie zachętą do uczestnictwa w Sympozjum. Dla chętnych przewidujemy  zwiedzanie tego niezwykłego miejsca wraz z przewodnikiem, do czego serdecznie zapraszamy.

W tym roku Forum poświęcone zostanie działalności i organizacji Centrów Urazowych dla Dzieci. W chwili obecnej, jak Państwo zapewne wiedzą, trwa ich tworzenie w naszym kraju. Dlatego uznaliśmy, że warto się spotkać i posłuchać ekspertów, zwłaszcza z tych ośrodków zagranicznych gdzie takie centa funkcjonują od lat.

Jako wiodących prelegentów udało się nam zaprosić dwóch ekspertów, prof. Richarda Falcone oraz prof. Petera Strohma. Prof. Richard Falcone jest wybitnym chirurgiem urazowym, autorem ponad 70 cytowanych prac oraz bardzo rozpoznawalnym ekspertem organizacji centrów urazowych. Odpowiada za funkcjonowanie centrum urazowego w obrębie Szpitala Dziecięcego w Cincinati, w USA. Z kolei prof. Peter Strohm jest szefem Kliniki Chirurgii Urazowej w Bambergu, w Niemczech.

W programie Sympozjum znajdą się głównie wykłady dotyczące zasad tworzenia oraz funkcjonowania centrów urazowych. Chcemy także przybliżyć zagadnienia z szeroko pojętej medycyny ratunkowej  oraz zasad postępowania z dziećmi po ciężkich urazach.

Drodzy Państwo,
Mamy też propozycję przeprowadzenia dla Państwa pełnego kursu EPALS (European Pediatric Advanced Life Support: https://www.erc.edu/courses/european-peadiatric-advanced-life-support), o ile znajdzie się odpowiednia liczba chętnych.
Znając specyfikę szkolenia chirurgów dziecięcych w Polsce oraz tryb naszej pracy zauważamy niedostateczną jakość wyszkolenia chirurgów w zakresie przeprowadzania zabiegów resuscytacji, dlatego właśnie wychodzimy do Państwa z propozycją udziału w pełnym kursu EPALS, a więc w kursie obejmującym naukę zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci.
Kurs ten zawiera także również zagadnienia najczęściej występujących urazów w tej grupie wiekowej, a więc idealnie wpisuje się w potrzeby nowo powstających centrów urazowych. Jest to dwudniowy, bardzo szczegółowy kurs połączony z ćwiczeniami po którego zakończeniu uczestnicy otrzymują stosowne certyfikaty.

Warunkiem odbycia się kursu jest zebranie 12 chętnych chirurgów. Zachętą może być cena kursu, gdyż postaramy się dofinansować go w 50%, tak, że koszt dla uczestnika wyniesie 600 zł.

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie swoich zgłoszeń na adres mailowy m.losin@gumed.edu.pl do 30.07.2017. Jeżeli uzbieramy odpowiednią liczbę chętnych, na początku sierpnia przedstawimy szczegółowy plan kursu oraz prześlemy Państwu materiały do wcześniejszego zapoznania się z jego tematyką.

Szanowni Państwo,
Zarezerwujcie sobie czas w dniach 8-10.09.2017 na wizytę w Gdańsku!

Koszt udziału w Sympozjum: 200,- zł // 150,- zł członkowie PTCHD // 100,- zł rezydenci.

Zgłoszenia udziału w Sympozjum proszę przesyłać na adres Gabriela Zbirohowska-Kościa gabrielazk@gumed.edu.pl

Kurs EPALS dodatkowo płatny 600zł.- zgłoszenia proszę przesyłać na adres m.losin@gumed.edu.pl

Opłata uczestnictwa obejmuje udział w Forum, dostęp do materiałów edukacyjnych oraz udział w roboczej kolacji dnia 8 września 2017 r.

Opłatę należy uiścić przelewem na konto
92 1020 1811 0000 0702 0139 5664
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Chirurgicznie Chorym
ul. Księdza Robaka 63 80-119 Gdańsk

Miejsce Sympozjum: Sala Wykładowa Muzeum II Wojny Światowej, Plac Władysława Bartoszewskiego 1, Gdańsk.

Z serdecznymi pozdrowieniami i do zobaczenia

Piotr Czauderna

Marcin Łosin