What are you looking for?

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

Wydarzenia PTCHD w 2017 r

Lokalizacja: Cała Polska

Data rozpoczęcia: 31-12-2017
Data zakończenia: 31-12-2017

Drogie Koleżanki i Koledzy.! Szanowni Członkowie Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych !

 

Okres wakacji to okres wypoczynku i oderwania od naszych codziennych obowiązków klinicznych.  Chwila wytchnienia i relaksu to bezdyskusyjnie ważny i konieczny element  dla nas wszystkich.  Po wakacjach wrócimy do naszych klinik i szpitali. To jest tradycyjny rytm naszego życia zawodowego.   Tradycyjnie też wrzesień i październik to okres kongresów, zjazdów i konferencji naukowych.  W tym roku jest to okres ważny także i dla chirurgów dziecięcych.  Pod koniec września odbędzie się we Wrocławiu Kongres European Society of Pediatric Endoscopic Surgeons ( ESPES) .  To wielkie wydarzenie o zasięgu międzynarodowym po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Stanowi to niewątpliwie uznanie rangi ośrodka kierowanego przez prof. dr hab. Dariusza Patkowskiego i jego osobistych osiągnięć z w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej.   Będziemy gościć wielu znakomitych chirurgów dziecięcych z całego świata zajmujących się chirurgia endoskopową. Kongres będą poprzedzały kursy chirurgii endoskopowej oraz robotycznej. . Bardzo ważnym elementem  kongresu wrocławskiego będzie ponowne powołanie w ramach Towarzystwa Sekcji Chirurgii Endoskopowej, skupiającej członków naszego Towarzystwa zainteresowanych nowoczesną gałęzią chirurgii. To kolejna ważna inicjatywa naszego Towarzystwa  ,  po powołaniu Polskiej  Grupy ds. Naczyniaków i Malformacji Naczyniowych,.

Już tydzień póżniej wszyscy chirurdzy dziecięcy będą mieli okazję spotkać się ponownie na XLI Miedzynarodowym Sympozjum Sekcji Dziecięcej Chirurgii Urazowej i Medycyny Ratunkowej.  Sympozjum to po raz drugi z rzędu odbędzie się w Poznaniu.  Wszyscy pamiętamy jak wspaniale gościł nas dr med. J. Wendland jako Przewodniczący Sekcji wraz z zespołem przez 2 laty.  Program naukowy tegorocznego sympozjum jest bardzo bogaty i oprócz wykładów plenarnych zaproszonych gości – autorytetów i niekwestionowanych liderów  chirurgii urazowej z różnych krajów  obejmuje sesje plenarne i kursy szkoleniowe.  To sympozjum jest szczególnie dedykowane młodszym szkolącym się chirurgom dziecięcym.  Chirurgia urazowa to przecież jeden z najważniejszym elementów naszej codziennej działalności klinicznej.  Już od pierwszych dni szkolenia każdy rezydent spotyka się z pacjentem urazowym.  To sympozjum stwarza niepowtarzalną szansę na poznanie najnowszych trendów, nowatorskich metod diagnostyki i leczenia urazów u dzieci.  Uważam, że uczestnictwo w tym Sympozjum to niejako „obowiązek „ dla każdego rezydenta  i bardzo liczę na wsparcie ich udziału przez kierowników kliniki i ordynatorów oddziałów chirurgii dziecięcej  w całym kraju.  Uczmy się razem , poznawajmy się nawzajem i  bawmy się wspólnie gdy skończy się czas  przeznaczony na część naukową.  Jestem niezwykle szczęśliwy, że tradycyjne spotkaniu Sekcji Chirurgii Urazowej są kontynuowane w tak interesującej formule . To bez wątpienia jedna z najjaśniejszych wizytówek naszego Towarzystwa.

Uważam, że udział w sympozjach naukowych naszego Towarzystwa to dla każdego chirurga dziecięcego stanowi ważny element aktywności zawodowej.  Pokażmy siłę naszego Towarzystwa poprzez aktywne uczestnictwo w tych sympozjach.  W imieniu organizatorów zapraszam do Wrocławia i Poznania.

 

Prof. dr hab. Maciej Baglaj

Prezes PTCHD